ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9031372
*
nr 903 1372
Spegel
Rektangulär, Tidigt 1900-tal, höjd: 110
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 juli 2014
kl 20:23:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 15:54:29
1
250 kr
28/7 19:41:13
2
400 kr
28/7 19:42:02
2
500 kr
28/7 19:49:50
3
500 kr
28/7 19:51:50
3
600 kr
28/7 19:57:11
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 903 1372
Spegel
Rektangulär, Tidigt 1900-tal, höjd: 110
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 15:54:29 | 1 | 250 kr |
28/7 19:41:13 | 2 | 400 kr |
28/7 19:42:02 | 2 | 500 kr |
28/7 19:49:50 | 3 | 500 kr |
28/7 19:51:50 | 3 | 600 kr |
28/7 19:57:11 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
1 juli kl 19:57